Написати листа Сторінка у ФБ


Христос Рождається! Славімо Його!

14 січня року 2017 від народження Бога нашого Ісуса Христа в перший тиждень по Різдві, згідно звичаю, відбулась рада куреня Печерської сотні Опанаса Предримирського Київського реєстрового полку війська Його Ясновельможної Світлості Батька Хмеля. Зібрались на Печерській слободі, що при Лаврі Святій. Радились: курінний Сасько Харченко, Костя Стамбул-Ага, Микола Пострелко, Дмитро Гладкий, Дмитро Татарчук, Сергій Павлюк, Андрій Коваль, Северин Ляпа, Антін Боплан, Северин Багор, Левко Ткач, Артем Черкас, Максим Гармаш, Тарас Манюта, Дмитро Сіроманець з сином Олегом. Не було Дмитра Набитовича, джури Окуня і Опанчі Скарбника: хтось хворий, а хтось військові повинності відбував.

Радили за справи майнові, справи скарбничі й гендлярські, про те, що відбулось з Божою поміччю і з легкої руки сотника й курінного, і за те, якими дорогами й ріками підемо в прийдешньому році. Сіроманець молодший засіяв нам на новий рік і попросився в курінь джурою при батькові. Вибрали нового-старого курінного Саська, козак Багор, як ще один кандидат, намагався нас задобрити і підкупити якимось там лябіями, не вдалось, зате кажуть ті лябії дуже помічні в часі водних походів і, щоб він назад не попросив, зробили його писарчуком. По усіх радах і балачках сіли до столу.

Згодом завітали до нас три старі товариші нашого куреня, одному з них навіть вдалось поторгувати сагайдачними петлями та гачками. Певно носом чули свіжозварене пиво, ружні наливки і узвари. Страв було до схочу: хліби свіжопечені, грибна юшка варена на каплунах, каша горохова з салом, печені півні-каплуни, сушеня, соми смажені, всяке ружне мясо, теляче, свиняче і в рульках також, пляцки, паляниці з вишнями. Товариство гарно гуляло, колядувало й співало. Розійшлись, як на небі стало стільки зірок, скільки тої пшениці, що насіяв малий Сіроманець.

Більше фотографій можно знайти тут

ВІГ "Курінь печерської сотні Опанаса Предримирського Київського реєстрового козацького полку". 2016 - 2018 р.р.