Написати листа Сторінка у ФБ


На запрошення Миколи Арсенюка, що є організатором рок фестивалю Тарас Бульба, клуб представляв на заході майданчик під назвою Козацький курінь. Вперше за всю історію цього заходу на нього були запрошені реконструктори, щоб з їх допомогою відвідувачі змогли доторкнутися до історії козацтва.

А зробити це було можна на кожній локації, які ми організували на відстані 150 метрів від головної сцени. Для дітей було організовано вишкіл та міні тренування з фехтування, перетягування канату, стрільбі з лука. На цій площадці працював досвідчений та перевірений на багатьох заходах Тарас Манюта. Він проводив екскурсії дитячим групам по козацькому табору, що складався із 5 наметів, розповідаючи про похідний побут козаків тих часів, демонструючи шанцевий інструмент, казани для приготування їжі, глиняний посуд, яким користувались українці в домашніх умовах після походів. Це все можна було потримати в руках, опинитися в середині намету, присісти на хутро під ліхтарем із свічкою і уявити себе учасником одного із військових походів.

Як завжди, в таборі був представлений музей зброї та спорядження, яке теж можна було потримати в руках та почути цікаві розповіді про всі предмети від Дмитра Сіроманця, його сина джури Олега, та новоприбулого до куреня Анатолія Вуса Шовківського. Ці троє стали гарнізоном табору, що давав пояснення, демонстрував зброю, відповідав на питання і при необхідності допомагав Тарасу справлятись із періодичними набігами дитячих ватаг, що час від часу заполоняли його майданчик.

Окремо діяв лучний тир для тих дорослих ,хто хотів навчитися влучати в ціль. Таких було дуже багато. Тому три дні поспіль Микола Пострілко та Сасько Харченко пояснювали, стріляли, знову пояснювали, збирали і шукали стріли. Маємо надію що багатьох відвідувачів фестивалю ми зацікавили лучною справою і хтось із них буде займатися стрільбою із лука в якості хоббі.

Було дуже цікаво спілкуватися із різними людьми. Навіть не чекали такого відвертого інтересу до історії та військової справи на заході, що є музичним. Ми старалися максимально повно відповідати на всі запитання, ділитися нашими знаннями та навичками по захопленню зі всіма, хто цього прагнув.

Дякуємо організаторам за запрошення, якісну організацію заходу та надану можливість поділитися нашими доробками по вивченню військової історії козачини 17 століття із людьми, яким це було цікаво.

Дякуємо всім тим, хто відвідав наш табір, саме для них ми провели ці три цікаві дні на відомому рок-фестивалі "Тарас Бульба".

Всі фотографії можно знайти тут

ВІГ "Курінь печерської сотні Опанаса Предримирського Київського реєстрового козацького полку". 2016 - 2019 р.р.