Написати листа Сторінка у ФБ


 
 
 
 
 

Курінь печерської сотні Опанаса Предримирського київського реєстрового козацького полку займається вивченням військової історії періода Визвольної війни 1648–1657 рр., а також дослідженням та реконструкцією матеріального (озброєння, спорядження, одяг, предмети побуту) та духовного (звичаї, традиціі, уявлення, соціальна психологія) світів населення України XVII століття. Основний напрямок наших зусиль — реєстрове козацтво. Плануємо максимально сконцентруватися на данній темі.

Першочерговим для нас являється проведення заходів формату «living history» (тактика бойових дій, організація походів, побудова укріплень та таборів), але це не виключає можливоі участі групи в проведенні військово-історичних фестивалів у випадку, якщо іх программа та умови проведення відповідають інтересам групи.

Основне завдання проведення наших заходів - досягти ефекту присутності в подіях, більш ніж 360 літній давності. Використовуючи спорядження і зброю того часу, Ви досконально вивчите його, знайдете для себе відповіді на питання - для чого призначена кожна його деталь, навчитеся підлаштовувати його під себе і правильно носити. До певного рівня Ви навчитеся володіти комплексом озброєння козацького воїна. Навчіться ставити і розбирати табір, готувати місце для ночівлі, розпалювати вогонь і готувати на ньому автентичні блюда. Вам буде важко на переходах і маршах, гаряче під пекучим сонцем, мокро і сиро під плащем восени, спорядження заважатиме Вам, а зброя обтяжуватиме Ваші руки.

Ви зрозумієте, що таке жити у світі природи без єдиної сучасної речі, як побудувати укриття, курінь або піч, що таке переночувати в польових умовах і простояти декілька годин вартовим охороняючи табір у будь-яку погоду. Ви пізнаєте що таке товариська трапеза з спільного котла. Ви почуєте свист стріл і гуркіт мушкетів та гармат, скрип возів і сплеск весел. Зможете подумки перенестися на "машині часу" в минуле яке завжди хотіли побачити.

Окрім реконструкції військових дій ми вивчаємо і мирне життя цієї історичної епохи. Цікаве зайняття знайдеться і для реконструкторів некомбатантів. Зведення споруд, життя в обозному таборі, промисли і ремесла, виготовлення одежі, ігри і спорт. Разом з нами Ви збиратиметеся на історичних бенкетах, скуштуємо автентичних страв, заспіваємо історичних пісень, не оминемо і інших цікавих сторін цієї козацької епохи.

ВІГ "Курінь печерської сотні Опанаса Предримирського Київського реєстрового козацького полку". 2016 - 2019 р.р.