Закордонний похідм. Гданськ, Польща

липень 2018

Illustration

Після 4 річної перерви (війна, було не до поїздок) клуб прийняв участь в закордонному заході, що відбувався в Польщі, на балтійському узбережжі. Відтворювався епізод польсько-шведської війни за Балтику, а точніше спроба знищення шведами польського флоту, що був розташований в гирлі Вісли, біля Гданська. 
Ми напросились бути екіпажем польського вітрильника, яким була досить якісна репліка голландської яхти 17-18 століття під назвою "Лібава". Точніше морською піхотою, що повинна була вести мушкетний вогонь у відповідь на обстріл шведської артилерії та піхоти, яка знаходилась на березі, під стінами фортеці. Цікавий досвід, якого ми ніколи не мали раніше. Таким чином наша річкова тематика (походи на Байдаку та човнах довбанках) поповнилась епізодом морської кампанії першої третини 17 століття. Було цікаво та пізнавально.

Illustration

Крім того, особливе захоплення викликала вечірня учта, організована нашими польськими колегами реконструкторами та організаторами фестивалю. Велика кількість автентичних страв того часу, гарна компанія та історичні приміщення (артилерійські підземні капоніри) - все це склалось в правильну картину, персонажами якої стали і ми.

Illustration

Вдячні керівнику нашої делегації Олександру Зарембі за запрошення приєднатися до їхньої групи, а також всім кам'янчанам, хто всі ці дні був поруч із нами в цій подорожі та гарнізонному житті цитаделі. Яскраві враження та гарний відпочинок.

В морській виправі 2018 року взяли участь наступні реєстровці - Сасько Харченко, Микола Пострелко, Сергій Павлюк, Сева Буравченко та Левко Ткач. Компанію їм склав Юліан Тихонов, вільний найманець на службі польської корони.