Хто ми та чим займаємось?

Печерська сотня Київського реєстрового козацького полку

Товариство військово-історичної реконструкції “Печерська сотня Київського реєстрового козацького полку” – це Громадська організація, що займається дослідженням історії Визвольної війни під проводом гетьмана Богдана Хмельницького 1648–1657 років. Ми відтворюємо озброєння, одяг, спорядження, побутові речі. Також вивчаємо соціальну психологію, звичаї, вірування та розваги населення України XVII століття. 
Товариство утворено в 2010 році. На сьогодні в ньому 20 козаків, а також троє джур (молодих козаків) з Києва, Львова, а також з міста Берислава Херсонської області. Ми реконструюємо реальний підрозділ війська Богдана Хмельницького, 1648–1657 років. А саме – Печерську сотню Київського реєстрового полку, що формувалася з мешканців Печерського містечка, розташованого навколо Печерського монастиря. Київський реєстровий брав активну участь в бойових діях Визвольної війни. Детальніше про це можна почитати в статті Київський реєстровий козацький полк. Подробиці бойових дій 1648-1657 рр.

Печерська сотня Київського реєстрового козацького полку

Наша діяльність – це пошук відповіді на головне питання – як саме жили та воювали, яку їжу готували та яких пісень співали, у що вдягалися та в які ігри грали наші предки XVII століття.
Саме тому в нашому таборі не знайдеш сучасних речей, а наш одяг, зброя та спорядження – це точні копії речей, виготовлених майстрами на основі історичних джерел. І саме тому ми перебуваємо в постійному пошуку цих джерел та співпрацюємо з профільними істориками періоду, що нас цікавить.
На цьому сайті, ви знайдете світлини з наших заходів, докладний опис речей, які ми використовуємо, джерела, на які спираємося в нашій діяльності, а також безліч іншої цікавої інформації!
І якщо в вас виникнуть якісь питання, або ви захочете до нас приєднатися – ласкаво просимо до розділу Контакти!

Illustration

Статут Товариства

Правила, на які спираємося в своїй діяльності

Illustration

Товариство

Козаки Печерської сотні Київського реєстрового полку

Illustration

Байдак

Човен XVII століття збудований Товариством

Illustration

Заходи

Історичні реконструкції за участі Товариства

Illustration

Козацька слобода

Школа джур у Львові

Made with