11-13 травня 2018 року
Маршрут походу було складено так, щоб повторити схему руху козаків-реєстровців, які, рухаючись Дніпром на байдаках, підняли повстання проти своєї пропольсько налаштованої старшини і вирушили на з'єднання із військом Богдана Хмельницького. Залишивши свої байдаки на річці Омельник, яка впадає в Дніпро в районі Мишуриного Рогу, реєстровці зійшли на берег і форсованим маршем рушили до обложеного повстанцями польського табору Стефана Потоцького. Він знаходився, за версією історика І.С. Стороженка на північній околиці сучасного міста П'ятихатки, на березі річки Комісарівка.
Клуб поставив перед собою мету пройти приблизно тим же самим маршрутом реєстровців, знайти запропоноване Стороженком місце табору Стефана Потоцького. Після цього рухатися дорогою відступу (Саксаганський шлях) його корпусу до місця остаточної поразки цього польського війська.
Склад групи: Сасько Харченко (Олександр Харченко), Тарас Манюта (Тарас Тимчак), Сергій Оселедчик (Сергій Постольников), Вихтор Сокол (Віктор Соколов) та Артем Бияк (Артем Лохматов).
Спорядження та амуніція. Для повноти відтворення можливих деталей походу реєстровців, було прийнято рішення взяти із собою повний комплект козака-піхотинця тих часів (мушкет, порохівниця з натрускою, лядунка, певну кількість свинцю для лиття куль, холодна зброя - шаблі). Два таких комплекти були у Саська та Тараса Манюти. Ще двоє (Оселедчик та Бияк) мали приблизно той же перелік предметів, за винятком шабель, але вони несли із собою сокиру та невеликий запас свинцю на курінь. Тарас Манюта ніс на поясі заступ. Вихтору Соколу було доручено сотенний знак. Майже всі мали хутро для ночівлі, дводенний запас продуктів (сало, сухарі, домашня копчена ковбаса, цибуля, огірки чи часник) розрахований на вживання без додаткового приготування на багатті, одну-три глиняні чи дерев'яні баклаги для води. В якості експерименту ми взяли із собою висушені гарбузики, що були перетворені на фляги для води.
Відомим майстром навігаційних приладів на XVII століття (Всеволод Буравченко) нам було надано для тестування компас, що чудово зарекомендував себе під час походу. Крім цих предметів ми мали пісочний годинник, який використовували для відліку часу під час нічного чергування, опанчі від дощу та холоду, запасне взуття (постоли). Це все зберігалось та транспортувалось в заплічних мішках, пошитих із грубої тканини та плетеній корзині, властивості якої ми теж перевіряли під час цього походу.
Маршрут походу
Перший день. 11 травня. Початок приблизно о 10:00. Закінчення - 19:40. Холодіївка (берег річки Омельник, початок) - Григорівка - Запорожжя-Виноградівка - Чистопіль - урочище Зелений луг (місце табору польських військ). Важкий одноденний перехід довжиною 26-28 км. Із короткими, на 10-15 хвилин зупинками для підгону спорядження, відпочинку та швидкого перекусу.