Щорічний фестиваль Schola MilitariaКам'янець-Подільський

28-30.09.2018

Illustration

Чергова військова школа в Кам'янці для реконструкторів 17 століття, яку наш клуб підтримує кожен рік своєю участю, почала змінювати свій формат. Є спільна ідея (в першу чергу Олександра Заремби - натхненника та організатора цього заходу) перетворити цей фестиваль на масштабний історико-реконструкторський захід Східної Європи з високою планкою щодо його наповнення та рівня занурення в епоху учасниками. 
Ідея проста - максимально велика кількість різноманітних подій, цікавих учасникам та глядачам, масштабна битва, елементи табірного та гарнізонного життя - і все це історично та науково обґрунтовано. Тобто реконструкція високого ґатунку, що може служити прикладом і стандартом для інших. 
Перші кроки в цьому напрямку були зроблені вже в цьому році. Печерська сотня в розширеному складі (до нас приєднались хлопці, що планують формувати окремий військово-історичний клуб в Лубнах, двоє одеситів, що представляють німецьких найманців на службі у гетьмана та Дмитро Торець із Слов'янська) змогла виставити повноцінний піхотний підрозділ у складі 21 бійця і укомплектувати артилерійську обслугу польової гармати, що діяла під час битви та церемонії закриття фестивалю. 

Illustration

Як завжди, ми активно приймали участь в лучному турнірі (відбувався два дні поспіль в суботу та неділю), тренуваннях піхотних підрозділів на замковому плацу та у вечірній смолоскипній ході до Ратуші міста, ну і звичайно мужньо тримали оборону від військ іноземного строю, що пробували прорватись до міста під час суботньої імпрези. 

Illustration

Родзинкою цьогорічного заходу стала учта (банкет) в замковій вежі з автентичною музикою та стравами 17 століття, що були приготовані за тогочасними рецептами. Це одна із новинок заходу, яка на нашу думку обов'язково повинна зберегтись на майбутнє, як складова частина культурного наповнення нашої реконструкції. 

Illustration

Теж саме можна сказати і про концерт Тараса Компаніченка разом із Хореєю Козацькою, що вже теж стає гарною і правильною традицією заходу. Три дні, що були наповнені цікавими подіями, позитивними емоціями та спілкуванням, пролетіли дуже швидко.

Дякуємо Олександру Зарембі, нашим кам'янецьким колегам та всім реконструкторам, хто був поруч із нами в ці дні. Окрема подяка всім учасникам, хто вперше виступав під прапором Печерської сотні - ви не підвели. Ми всі разом змогли яскраво провести час. Так тримати.

Made with