POLSKA SKRZYDLA CHWALYПольща, палац Chrzesnem

2019 рік

Illustration

В цьому році Печерська сотня активно приймала участь в заході реконструкторів 17 століття POLSKA SKRZYDLA CHWALY - 2019, що проходив в Польщі, недалеко від Варшави (палац Chrzesnem).

Відтворювались події часів Потопу (1655-1660 роки), коли бойові дії велись на території Речі Посполитої, проти шведської армії короля Густава.

Українська група учасників була сформована із трьох клубів, що займаються військовою реконструкцією середини 17 століття. Це Кам'янецьке військово історичне товариство, що відтворює формацію гайдуків, Печерська сотня Київського реєстрового полку та Лубенська сотня Миргородського реєстрового полку. Збірний піхотний підрозділ виступав, як вогниста піхота під командуванням Кам'янецького каштеляна - Олександра Заремби.

Illustration

Захід був дуже цікавим за рахунок наявності великої кількості кавалерії (гусари, драгуни, панцирні хоругви), що проводили показові виступи та змагання в різних кавалерійських номінаціях. Плюс великий історичний табір (учасників було до 200 чоловік), в якому ще були додатково представлені майстри та ремесла тих часів.

Військове табірне життя було дуже вдало доповнено вечірньою святковою учтою, після якої відбувалися масові танці під живу музику у виконанні музикантів - реконструкторів.

Дві битви (субота та неділя), в яких ми приймали активну участь на польській стороні, як піхотний підрозділ, доповнили наші враження та дали можливість в черговий раз провести спільні тренування у складі піхотної формації. Це було особливо важливо, оскільки серед нас було немало новаків, що перший раз приймали участь в такому форматі заходу. Тренування перед битвою, потім відпрацювання певних вправ із мушкетом та у складі піхотного підрозділу пішло на користь всім учасникам.

Illustration

На жаль під час цієї поїздки пішов із життя наш друг та товариш по захопленню, гарна та відкрита людина - Ігор Чесноковський. Несподівана та дуже болюча втрата для всіх нас.

Made with